To najlepšie z Toskánska

Pozývame vás na nezabudnuteľný zážitkový pobyt do Toskánska, ktoré je považované za jeden z najkrajších regiónov Talianska. Zavítame na miesta, na ktoré sa bežní turisti nedostanú, ochutnáme fantastickú toskánsku kuchyňu a vína. U slávneho módneho návrhára Salvatora Ferragama absolvujete umelecký kurz výroby šperkov, klubúkov, alebo topánok. Pre pánov sme pripravili jazdu na koni, alebo golf. Pobyt začíname večer vo vlaku v štýle “Niekto to rád horúce” - všetci sa zoznámime na malej nočnej party, ráno vystúpime vo Florencii, kde Vás už vyzdvihneme a dopravíme do hotela. Od tohto mementu ste v našich rukách! V ten istý deň objavíte tajomstvá kolísky renesancie a prejdete si najvýznamnejšie pamiatky historického centra…

Detaily

Ubytovanie : 4 hviezdičkový hotel

Dátum : 5.5.2019 - 11.5.2019 | 29.9.2019 - 5.10.2019

Penzia : Raňajky a degustačné obedy

Odchod : z Bratislavy (vlakom)

Cena : 1290€

Program

Odchod transferom z Bratislavy v popoludňajších hodinách do Viedne na železničnú stanicu. Odchod vlakom vo večerných hodinách do Florencie. Zoznámenie, večerná party vo vlaku.

APT PICK-UP & Meet and greet
Príchod do Florencie v ranných hodinách, vyzdvihnutie klientov - Panoramatická prehliadka Florencie – Cappuccino
Ranná prehliadka Florencie:
Námestie Piazza della Repubblica – Bapristérium Sv. Jána – Duomo Santa Maria del Fiore –– najlepšia BIO zmrzlina mesta
14.00 hod – ubytovanie v hoteli blízko historického centra, priestor na oddych a relaxáciu
GOURMET EVENING – 19:30 Welcome drink formou elegantného talianskeho „aperitiva“ na streche luxusného hotela s panoramatickým výhľadom na Florenciu s nádychom „hviezdičky MICHELIN“ – vzájomné zoznámenie sa, vychladené prosecco, finger food, skvelá atmosféra.

FLORENCIA
Raňajky. Po raňajkách pokračovanie v prehliadke Florencie.
9:30 Piazza della Signoria (šálka horúcej čokolády v najstaršej cukrárni mesta) , Ponte Vecchio – Palác Pitti - Katedrála Santa Maria Novella – Antická lekáreň.
GOURMET LUNCH - Pripravte sa na nevšedný zážitok. Otvárame podzemné priestory, ktoré nie sú bežne prístupné. Prechádzali nimi totiž niekedy vojaci strážiaci odsúdencov. Majiteľ tu dnes uschováva archívne vína a kvôli nám jednu z miestností premení na degustačnú sálu. Nasleduje degustácia tradičných syrov, salám a vín pod vedením univerzitného profesora, someliéra a experta na taliansku eno-gastronómiu Dott. Giancarla Rossiho.
GOURMET DINNER – Toskánske špeciality v tradičnej trattorii – napr. bistecca fiorentina – typický florentínsky steak vážiaci 1,5 kg, vyprážané cuketové kvety plnené ricottou a ančovičkami a pod.

FIESOLE – FERRAGAMO WINE&ART TOUR
Raňajky. Po raňajkách odchod do mestečka Fiesole.
9:30 Návšteva panoramatického mestečka Fiesole, kostol a bývanie Františka z Assisi, voľný program a priestor na obed
14:00 odchod do usadlosti Ferragama – 15:30 Prehliadka vínnych pivníc a degustácia vín + aktivita (tvorba strieborného šperku, opasku, alebo jazda na koni ) večera v rezorte v cene – presun do hotela.

SAN GIMIGNANO – SIENA – VÍNNE PIVNICE A VEČERA V RODINNEJ FARME
Raňajky.
9:00 Odchod z hotela, smer San Gimignano, stredoveký Mantattan Toskánska. Nezvyčajné mesto veží bolo niekedy významnou zastávkou na pútnickej ceste „Via Francigena“, obchodovalo najmä s cenným šafranom (môžete ochutnať napr. šafranovú zmrzlinu, keksíky, risotto).
Siena - rival Florencie. Výnimočné mesto v hnedočervených odtieňoch terracotty je dcérou majestátneho Ríma.. Raritou sú miestne preteky nazývané “Paglio”, počas ktorých dvakrát do roka vládne na námestí originálna atmosféra spätá s tradíciami. Dozvieme sa i zaujímavosti o nedokončenej, no skvostnej katedrále Duomo. Navštívime kaviareň s pekárňou Nannini, ktorá patrí rodine slávnej speváčky Gianni a kde si môžete zakúpiť pekárenské výrobky, ktoré dostanete len tu. Prípadne z nich ochutnať ku skvelej kávičke, ktorú v kaviarni pripravujú.
GOURMET DINNER – 17:00 - Návšteva vinárskej rodiny spojenej s návštevou vínnych pivníc a degustáciou vín. Kompletný neskorý obed na báze hľuzoviek (tartufo), kombinovaný s rôznymi druhmi vín. Predjedlo: crostini s čerstvým, domácim olivovým olejom, pečienkou, artičokovým paté, lokálne salámy, domáce cestoviny na báze hľúzoviek, syrový tanier (čerstvé pecorino, vyzreté, burrata - špeciálny druh mozzarelly, hľúzovkové pecorino) dezert della casa, káva, voda). Možnosť zakúpiť si víno (medzinárodne ocenené), ktoré nie je distribuované a môžete ho zakúpiť len v tejto usadlosti, extra panenský olivový olej, grappu, hľuzovkový olej).

Voľný program. Klienti môžu voľný čas využiť na návštevu umeleckých pamiatok, galérií a katedrál (na vyžiadanie zabezpečíme prednostné vstupenky napr. do galérie Uffizi)
Odchod klientov z hotela o 21.00 hod, transfer na železničnú stanicu, príchod do Viedne v dopoludňajších hodinách okolo 9.00 hod. Následne transfer do Bratislavy.

4x ubytovanie v 1/2 s raňajkami vo Florencii, degustácie, 1x gourment evening,1x gourment lunch v pivnici, 1x večera u Ferragama, 1x večera vo vinárskej rodine , balíček u Ferragama, ktorý zahŕňa činnosť podľa výberu, transfer do Viedne, lístky na vlak Viedeň – Florencia – Viedeň, transfer do hotela a z hotela, transfery v Toskánsku, miestne poplatky, sprievodkyňa Simona Kocúrová, poistenie CK proti insolventnosti.

Poistenie komplexných liečebných nákladov a storno zájazdu 2 €/osoba/deň, vstupy mimo programu, 1x gourment dinner v rodinnej tratorii vo Florencii

Galéria

Mohlo by Vás zaujímať

To najlepšie z Apulie

Pobyt pri mori na rozprávkovej apúlskej riviére je nezabudnuteľný! Kurz tradičnej apúlskej kuchyne ...
Viac info

To naj z Toskánska

Pozývame vás na nezabudnuteľný zážitkový pobyt do Toskánska, ktoré je považované za jeden z najkrajších ...
Viac info

To najlepšie z Gourmer

Absolvujte s nami jedinečný edukatívny pobyt zameraný prehĺbenie znalostí o svetoznámych talianskych ...
Viac info

To naj z Prosecca

Kto by nemal rád bublinky? Obľúbené, svieže prosecco má regióne Veneto svoju tradíciu ...
Viac info

To naj z Ligurie

Naša agentúra ponúka cestovateľom to najlepšie z jednotlivých talianskych regiónov ...
Viac info

Letné vzdelávanie

Pozývame Vás na letnú školu talianskeho jazyka. V krásnom prostredí s novými ľuďmi ...
Viac info

Chceli by ste viac info?