Letné vzdelávanie

Letné vzdelávanie

Pozývame Vás na letnú školu talianskeho jazyka. V krásnom prostredí s novými ľuďmi si zlepšíte svoje konverzačné schopnosti a aj vedomosti o Taliansku. Pod vedením profesionálnej lektorky žijúcej v Toskánsku sa prostredníctvom praktických situácii, výletov a stretnutí s domácimi výrazne zlepšíte v taliančine. A bude to predovšetkým zábava! Vyskúšajte si s nami vaše vedomosti z taliančiny zábavnou formou v každodenných situáciách. Môžete sa odhodlať sama/sám, alebo zoberte svoju "migliore amica", dcéru, či maminu a príďte na jar či jeseň do čarovného mestečka v Toskánsku. Čakajú na vás lekcie taliančiny, pobyt pri mori, výlety po okolí, ochutnávky vínka a toskánskych špecialít a výborná spoločnosť!!!

Detaily

Ubytovanie : Usadlosť alebo hotel

Dátum : 2019/5 nocí

Penzia : Raňajky

Doprava : z Bratislavy (vlakom)/individuálne

Cena : od 599€

O lektorke

www.mlanguage.it/sk

Popis

Benvenuti alla lezione!
Letné vzdelávanieUž 7 rokov naplno žijem svojou vysnívanou prácou a pôsobím ako súkromná lektorka profesionálna a tlmočníčka z/do talianskeho jazyka. Svoju jazykovú zdatnosť som úspešne spečatila absolvovaním štátnej jazykovej skúšky z talianskeho jazyka úroveň C2 a som držiteľkou certifikátu CILS C1 z Univerzity v Siene v malebnom Toskánsku.Vďaka ukončenému magisterskému štúdiu na Právnickej fakulte Univerzity Komenského s obhajobou diplomovej práce na tému: Povinnosti zamestnávateľa k zamestnancom – komparácia talianskej a slovenskej právnej úpravy sa kvalifikovane orientujem aj v oblasti finančného, občianskeho, obchodného či pracovného práva. Taliansko je môj druhý domov a priamo v ňom naberám skúsenosti, žijem talianskou atmosférou, spoznávam kultúru a zdokonaľujem svoju reč, aby som mohla pôsobiť ako profesionál.

Mgr. Monika Moreczová (www.mlanguage.it/sk)

Ubytovanie

Typická kamenná agrofarma v mestečku Montecatini terme je obklopená zeleňou a olivovníkmi. V letných mesiacoch hostia určite ocenia bazén a spoločné aperitívy v záhrade. Izby sú útulné a vybavené všetkým, čo potrebujete.Domáci pripracujú každé ráno čerstvé domáce koláče a ovocné torty na raňajky.

Letné vzdelávanie

Program

1. deň

ráno príchod/check-in, potom voľný program

1. Téma: lekcia taliančiny - poobede
Na prvej lekcii sa vzájomne zoznámime :-) Naučíme sa, ako sa v taliančine predstavujeme (pre začiatočníkov) aké sú tu zvyky a najčastejšie používané frázy. Tí jazykovo zdatnejší nám budú môcť o sebe aj niečo samostatne porozprávať. Samozrejme si budeme môcť všetky naše nové poznatky odskúšať v nadchádzajúce dni naživo s domácimi talianmi.

2. deň

2. Téma: Gastronómia - 9:30-12:30
Pizza, pasta, gelato! Samé talianske dobroty :-) Veru, hádate správne. Na dnešnej lekcii sa porozprávame o najlepších talianskych dobrotách a naučíme sa základné frázy, ako si vypýtať zmrzlinu, pravé talianske caffè, pizzu či iné talianske mňamky v reštaurácii. Poobede si spolu zájdeme do centra nášho malebného kúpeľného mestečka Montecatini, kde si sami vyskúšate vypýtať vaše obľúbené príchute zmrzliny či šálku nadýchaného cappuccina u nášho dobrého kamaráta a vynikajúceho zmrzlinára Andreu.

poobede: Montecatini centro

Letné vzdelávanie

3. deň

3. Téma: Cestovanie - 9:30-12:30
Odvezieme sa spolu vlakom do neďalekého mestečka Lucca, rodiska skladateľa Pucciniho. Ako sa dostať do centra? Kde je najbližšia reštaurácia? Dove andare, destra o sinistra?? Najčastejšie frázy ktoré Vám uľahšia orientáciu v mestách. Počast lekcie si vychutnáme atmosféru v zákutiach a kľukatých uličkách tohto toskánskeho stredovekého skvostu. Nebudú chýbať degusácie miestnych salám, syrov, typických sladkostí ako amaretti/buccellato.

poobede: prehliadka mestečka Lucca

Letné vzdelávanie

4. deň

4. Téma: Voľný čas - 9:30 - 12:30
V ranných hodinách sa vlakom presunieme do prímorského mesta Viareggio. Po pobyte pri mori a obede nás bude čakať znovu lekcia zameraná na záľuby a to, čomu sa radi venujeme cez voľný čas.

poobede: lekcia

Letné vzdelávanie

5. deň

5.Téma: lekcia taliančiny - 9:30 - 12:30
La famiglia. Jedna z najdôležitejších vecí v živote talianov je rodina. Na dnešnej lekcii sa porozprávame o tradíciách a zvykoch talianskych rodín a popritom sa naučíme slovnú zásobu ako členovia rodiny, ich vlastnosti, charakterové črty, či výzor.

poobede: degustácia lokálnych produktov

6. deň

Check-out a následne voľný program

JAZYKOVÝ POBYT JE VHODNÝ PRE ZAČIATOČNÍKOV/MIERNE POKROČILÝCH
(na veku nezáleží :-))

Mohlo by Vás zaujímať

To najlepšie z Apulie

Pobyt pri mori na rozprávkovej apúlskej riviére je nezabudnuteľný! Kurz tradičnej apúlskej kuchyne ...
Viac info

To naj z Toskánska

Pozývame vás na nezabudnuteľný zážitkový pobyt do Toskánska, ktoré je považované za jeden z najkrajších ...
Viac info

To najlepšie z Gourmer

Absolvujte s nami jedinečný edukatívny pobyt zameraný prehĺbenie znalostí o svetoznámych talianskych ...
Viac info

To naj z Prosecca

Kto by nemal rád bublinky? Obľúbené, svieže prosecco má regióne Veneto svoju tradíciu ...
Viac info

To naj z Ligurie

Naša agentúra ponúka cestovateľom to najlepšie z jednotlivých talianskych regiónov ...
Viac info

Letné vzdelávanie

Pozývame Vás na letnú školu talianskeho jazyka. V krásnom prostredí s novými ľuďmi ...
Viac info

Chceli by ste viac info?