Apúlsky luxus

NEZABUDNUTEĽNÝ ZÁŽITOK V JUŽNOM TALIANSKU

More, slnko, mestečká a ochutnávky
Leto 2020

Konečne nastal dlho očakávaný čas letných dovoleniek. Toto leto si ho mimoriadne zaslúžime. Ak sa chcete cítiť výnimočne a mnohopočetné skupiny dovolenkárov nie je to práve pre Vás, určite vyskúšajte Apúliu s nami!

More, palmy, olivovníky, typické trulli a vidiecke massérie. Zažite s nami takzvaný ´Slowliving´ na mieste, kde chute, tradície a folklór zostali stáročia nezmenené.

Vyberte si Apúliu pre Vašu romantickú a exkluzívnu dovolenku, ktorá Vám ponúkne odpočinok a súkromie. Doprajte si stôl s najlepším výhľadom a shopping najvyššej kvality. Zabudnite na rýchlosť miest a objavte okúzľujúcu krajinu Apúlie. Pri mori alebo na vidieku či v malých južanských mestečkách budete cítiť, že objavujete stále niečo nepoznané.

5-hviezdičkové usadlosti vytvorené v starobylých masseriàch alebo v typických trulloch Vás prenesú do minulosti, kedy ľudia konzumovali len lokálne a sezónne potraviny. Túto možnosť budete mať aj Vy, pretože miestni ľudia sa neustále riadia zákonmi, ktoré stanovuje sama príroda.

Zažite aj Vy potulky bielymi južanskými mestečkami, ale aj veľkomestami, ktoré ponúkajú shopping v prvotriednych značkových butikoch a drink či kávu v originálnych podnikoch. Nezabudnuteľná bude návšteva skalného mesta Matera, ktoré bolo Mestom európskej kultúry pre rok 2019 a aj aktuálne je dejiskom nespočetných kultúrnych udalostí. Ponúkame súkromnú prehliadku v slovenskom jazyku alebo v anglickom jazyku s miestnou certifikovanou sprievodkyňou. Po náročnom dni si oddýchnete vo wellnesse vyhĺbenom do skaly a noc strávite v jednom z luxusných jaskynných hotelov.

Pre skutočných gurmánov: Región Apúlia sa pýši vynikajúcimi reštauráciami a až 11 reštauráciami ocenenými hviezdičkou Michelin. Nachádzajú sa v piktoreskných mestečkách a na očarujúcich miestach. Ich návštevu by ste si určite nemali nechať újsť.

Vedeli ste, že pôvod talianskej mozzarelly (z kravského mlieka) pochádza práve z Apúlie? Ponúkame Vám jedinečnú možnosť nazrieť do miestnej rodinnej syrárne a asistovať pri výrobe najlepšej mozzarelly, burraty, caciocavalla a ricotty v okolí! Mozzarella Show je spojená s degustáciou čerstej mozzarelly a iných miestnych syrov.

Užite si more v exkluzívnom Beach clube alebo na palube lode.

Podvečer strávte pri bazéne vychutnávajúc si pravé talianske aperitivo, obklopení olivovníkmi a voňavými záhradami. Večer si doprajte golf na zelenom golfovom ihrisku, ktoré je otvorené po celý rok alebo si zregenerujte telo a myseľ vo wellness centre.

Čo môžete zažiť?

  • Ubytovanie v jedinečných Trulloch
  • Obed alebo Večera v svetoznámej jaskynnej nadmorskej reštaurácií
  • Mozzarella Show + bohatá degustácia
  • Vip súkromná prehliadka mesta Matera
  • wellness a prenocovaním v luxusnom jaskynnom hoteli

Ubytovanie

Podľa náročnosti klienta vyberieme overené ubytovanie v trulloch, v apúlskej masserií alebo v skalnom hoteli v Matere.

Cenník

Balíček pre dve osoby „Mozzarella Show s degustáciou + súkromná prehliadka magického mestečka Alberobello v slovenskom jazyku“ od 200 €

Balíček pre dve osoby „Mozzarella Show s degustáciou + exkluzívna súkromná prehliadka mesta Matera s certifikovaným miestnym sprievodcom“ od 250 €

Balíček pre dve osoby „Mozzarella Show s degustáciou + exkluzívna súkromná prehliadka skalného mesta Matera s certifikovaným miestnym sprievodcom + Wellness v skale “ od 330 €

Možný program:

APULIAN WINE EXPERIENCE
NÁVŠTEVA KANTÍNY A DEGUSTÁCIA MIESTNYCH BIO VÍN

Chceli by ste navštíviť autentické južanské vinárstvo s vinicami ktoré sa nachádzajú v jednej z najtypickejších oblastí Apúlie - priamo v údolí Valle d'Itria, v krajine Trullov? Apúlia je jedným z najlepších vinárskych južanských regiónov s dlhou históriou pestovania viniča. Navštívime veľakrát oceňované vinárstvo, ktoré vyrába BIO vína v čistom prostredí, bez chémie a pridaných aromatických látok. Prehliadka ich viníc a pôvodnej farmy zo 16.storočia bude ukončená ochutnávkou rôznych druhov ich vysokokvalitného vína z pôvodných autochtónnych odrôd (1 šumivé víno Spumante Verdeca, 2 biele: Verdeca IGP, Minutolo a 2 červené: Susumaniello, Primitivo).

Kde a kedy: LOCOROTONDO, Puglia o 11.00, 15.00 a 17.00
Cena: 25 €/osoba, v anglickom jazyku (možné tlmočenie do Slovenského jazyka)


PRECHÁDZKA S KOŇMI PO PIESOČNATEJ PLÁŽI JADRANSKÉHO MORA

Jazdu na koni si môžete užiť na pobreží mora alebo v olivových hájoch. Tento mimoriadny zážitok ponúkame od októbra do apríla, pri východe či západe slnka a so zodpovedným sprievodcom. Romantická jazda na pláži pri západe slnka je bezpochyby vzrušujúci a pútavý zážitok aj pre skúseného a sebavedomého jazdca.

Kde a kedy: každý deň podľa poveternostných podmienok, tour trvá 50´ pri mori, 1h v olivových hájoch, TORRE CANNE, Puglia
Cena: od 70€/osoba


APULIAN EXTRAVIRGIN OLIVE OIL EXPERIENCE
OLIVOVÝ OLEJ Z APÚLIE

Jedinečná príležitosť ochutnať a zakúpiť si prvotriedny južanský čerstvo vylisovaný extrapanenský olivový olej (zber zdravých olív a lisovanie nového oleja prebieha od októbra).

Návštívite typickú apúlsku Masseriu obklopenú stáročnými a tisícročnými olivovníkmi. Tento rodinný hospodársky dvor zameraný na zber olív a výrobu olivového oleja je od 16.storočia vedený jednou rodinou a najmladší z generácie Alessandro - sommelier olivového oleja - Vás zasvätí do tajomstiev pravého kvalitného extra panenského olivového oleja.

Cena: 25 €/osoba v anglickom jazyku (možné tlmočenie do Slovenského jazyka)


NÁVŠTEVA MAGICKÉHO MESTEČKA TRULLOV ALBEROBELLO

Magické mestečko kužeľovitých domčekov Trullov. Vďaka ich unikátnej pitoresknej architektúre sa Alberobello dostalo aj do zoznamu pamiatok svetového dedičstva UNESCO. Dozviete sa viacej z histórie a legiend tohto mesta, navštívime miestne zaujímavé atrakcie a ochutnáme tradične vyrábané likéry z miestnych surovín.

Kedy a kde: každý deň, súkromná prehliadka Alberobello - tour trvá 1,5-2h;
Cena: 150€/súkromný certifikovaný sprievodca v anglickom jazyku len pre Vašu skupinu (možné tlmočenie do Slovenského jazyka).

Možnosť navštíviť Alberobello aj na palube Segway alebo s e-bikom: Prehliadka mesta Alberobello so sprievodcom a výroba typických cestovín Orecchiette s apúlskou nonnou + výlet s e-bikom po olivových hájoch malebného údolia trullov Valle d´Itria.

Cena: od 70€/osoba

Mohlo by Vás zaujímať

To najlepšie z Apulie

Pobyt pri mori na rozprávkovej apúlskej riviére je nezabudnuteľný! Kurz tradičnej apúlskej kuchyne ...
Viac info

To naj z Toskánska

Pozývame vás na nezabudnuteľný zážitkový pobyt do Toskánska, ktoré je považované za jeden z najkrajších ...
Viac info

To najlepšie z Gourmer

Absolvujte s nami jedinečný edukatívny pobyt zameraný prehĺbenie znalostí o svetoznámych talianskych ...
Viac info

To naj z Prosecca

Kto by nemal rád bublinky? Obľúbené, svieže prosecco má regióne Veneto svoju tradíciu ...
Viac info

To naj z Ligurie

Naša agentúra ponúka cestovateľom to najlepšie z jednotlivých talianskych regiónov ...
Viac info

Letné vzdelávanie

Pozývame Vás na letnú školu talianskeho jazyka. V krásnom prostredí s novými ľuďmi ...
Viac info

Chceli by ste viac info?